Ułatwienia dostępu

Lokalny System Wsparcia

Active citizens fund@4x e1679919721310

Projekt zakończony. W sytuacjach kryzysowych bardzo prosimy dzwonić na podane numery telefonów, postaramy się pomóc!

Problem przemocy i kryzysów psychicznych dotyczy wszystkich środowisk, jednak w małych społecznościach dostęp do profesjonalnej pomocy bywa dodatkowo utrudniony.

Dlatego stworzyliśmy Lokalny System Wsparcia.

Psycholog

Wszyscy chętni mogą bezpłatnie skorzystać z porad psychologa, stacjonarnie lub online. Jeśli doświadczasz przemocy, jesteś w kryzysie, zmagasz się z lękiem i niepewnością – zadzwoń i uzyskaj wsparcie!

Godziny dyżurów psychologa:

Online

poniedziałki 17.00-20.00

Stacjonarnie

Szkoła Podstawowa nr 1 w Jeleśni (rynek):
poniedziałki 16.00-19.00

Zapisy pod numerem telefonu:
886 648 216
lub
600 111 881

Mediator

Mediacja jest pozasądową metodą rozwiązywania sporów.


To dobrowolny, nieformalny i łagodny proces, w którym bezstronny mediator pomaga stronom we właściwej komunikacji oraz osiągnięciu porozumienia i zawarciu ugody.

Mediacja koncentruje się na tym, jakie są interesy stron i co każda ze stron uważa za sprawiedliwe. W mediacji wygrywają obie strony sporu. Jest tańsza niż postępowanie sądowe oraz znacznie szybsza.

Jeśli jesteś w sytuacji konfliktowej, toczysz spór rodzinny lub majątkowy, skorzystaj z nieodpłatnej mediacji w naszym punkcie! 

Mediacje stacjonarne

Szkoła Podstawowa nr 1 w Jeleśni (rynek):
poniedziałki 18.00-20.00

Zapisy pod numerem telefonu:
511 993 764

Materiały edukacyjne

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania rozmów z ekspertami, którzy opowiadają o różnych aspektach przeciwdziałania przemocy, jej różnych odmianach i skutecznych formach wsparcia dla osób zmagających się z tym doświadczeniem. Więcej informacji i zapowiedzi nowych wydarzeń znajdziecie na naszym profilu fb: https://m.facebook.com/fundacjadobrywidok/

 

Przemoc w sieci

Rozmowa z psycholożką

Mediacje

Rozmowa z mediatorką

Piszą o nas:

Projekt „Lokalny System Wsparcia wobec problemu przemocy” realizowany jest z dotacji Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Scroll to Top